Šiai šeimai priklauso 2–50 mm ilgio, ovalūs arba pailgi vabzdžiai, kurie minta tiek augaliniu maistu, tiek smulkiais vabzdžiais (amarais, tripsais, smulkiomis lervomis) ar erkėmis bei jų kiaušinėliais. Grobį medžioja vikriai ropodamos įvairiais augalais, miško paklotėje, po medžų žieve, kinivarpų takuose. Jas galima aptikti ir lapsukių vikšrų susuktuose lapuose, tarp amarų kolonijų. Šių blakių galva yra ištįsusi, priekyje buka, o straubliukas sudarytas iš trijų segmentų. Kai kurių atstovų antsparniai sutrumpėję. Daugeliui žiedblakių būdingos kelios kartos per metus. Patelės kiaušinėlius deda ant augalų lapų (kartais įterpdamos į augalų audinius), stiebų, po medžių žieve arba į nukritusius lapus bei miško paklotėje. Žiemoja suaugėliai. Šios blakės vertinamos kaip labai naudingos, nes naikina kultūrinių augalų ir medžių kenkėjus (Pileckis, 1982). Paplitusios visame pasaulyje; kai kurios rūšys aptinkamos ir gyvūnų lizduose arba urvuose. Iš viso yra 500 šių blakių rūšių. Kartais šios blakės žmogaus naudojamos biologinėje kovoje su augalų kenkėjais (vabzdžiais ir erkėmis).
Aptinkama Italijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Lietuvoje; taip pat aptinkama rytinėje Palearkties dalyje.
Paplitusi didžiojoje Europos dalyje. Aptinkama kai kuriose Centrinės, Pietų, Rytų Europos šalyse, įskaitant Lietuvą.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama Nearkties regione. Lietuvoje aptinkama.
Labai plačiai paplitusi Europoje. Lietuvoje aptinkama. Minta ant guobų galus formuojančiais amarais.
Labai plačiai paplitusi Europoje. Lietuvoje aptinkama.
Paplitusi visoje Europoje, Šiaurės Afrikoje ir kai kuriuose Azijos kraštuose. Gyvena ir Lietuvoje. Aptinkama soduose ir miškuose. Ji minta amarais ir erkėmis, tačiau kartais gali misti ir augalų sultimis. Jos taip pat maitinasi sodams žalingų lapsulių vikšrais bei blakutėmis. Per metus išsivysto dvi kartos. Dažniausiai vaismedinė blakė aptinkama lapsukių vikšrų susuktuose lapuose (Pileckis, 1982). Kūnas – 3–4 mm ilgio.
Paplitusi didžiojoje Europos dalyje, įskaitant Lietuvą.
Labai plačiai paplitusi pasaulyje; žinoma Afrotropiniame, Indomalajiniame, Nearkties ir Palearkties regionuose. Europoje labai paplitusi. Aptinkama ir Lietuvoje.
Labai plačiai paplitusi Europoje. Lietuvoje kol kas neaptikta.
Plačiai paplitusi Europoje. Lietuvoje aptinkama.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama Nearkties regione. Lietuvoje aptinkama.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama ir Indomalajiniame regione. Lietuvoje aptinkama.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama Nearkties regione. Lietuvoje aptinkama.
© Jonas Rimantas Stonis, Andrius Remeikis, Darius Baužys