Šiai šeimai priklauso nedideli arba vidutinio dydžio vabzdžiai. Dažniausiai jų kūnas yra platus, pailgas, o kojos stiprios. Priekinių kojų blauzdos sustorėjusios ir ginkluotos trumpais spygliukais, pritaikytais aukai sugriebti. Šios blakės yra ypač aktyvūs plėšrūnai, mintantys kitais, už save mažesniais nariuotakojais; kartais būdingas ir kanibalizmas. Pagautą grobį šios blakės dažnai laiko sugriebusios priekinėmis kojomis (panašiai kaip maldininkai). Jos paplitusios visame pasaulyje. Iš viso yra 400 šių blakių rūšių.
Plačiai paplitusi Europoje, išskyrus kai kuriuos šiaurinės Europos kraštus. Aptinkama ir Nearkties regione. Lietuvoje taip pat aptinkama. Dažniausiai gyvena lapuočių arba spygliuočių miškų pamiškėse (suaugėliai gausiausiai aptinkami rugpjūčio mėn.). Minta smulkiais vabzdžiais. Kūnas – 8–10 mm ilgio.
Labai plačiai paplitusi Europoje; Lietuvoje neaptikta. Gyvena ant žemės. Būdingos trumpos antenos. Šių blakių nimfos nuostabiai imituoja skruzdėles.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama ir Lietuvoje.
Daugiausiai paplitusi šiaurinės, centrinės ir vakarinės Europos šalyse. Lietuvoje aptinkama.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama ir Lietuvoje.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama Nearkties regione. Lietuvoje aptinkama.
Aptinkama didžiojoje Europos dalyje bei Nearkties regione. Lietuvoje aptinkama. Gyvena drėgnose, vešliuose žolynuose. Beveik visada su trumpais sparnais. Kūno ilgis – 7–11 mm.
Daugiausiai paplitusi vakarinėje ir šiaurinėje Europos dalyse, nors aptinkama ir kai kuriuose Viduržemio jūros kraštuose. Lietuvoje taip pat aptinkama.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama ir Lietuvoje.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama ir Lietuvoje.
Labai plačiai paplitusi Europoje, taip pat aptinkama ir Lietuvoje. Gyvena įvairiose žolėmis apaugusiose vietose. Sunkiai atskiriama nuo kelių labai giminiškų rūšių. Priekiniai sparnai ilgi arba sutrumpėję.
© Jonas Rimantas Stonis, Andrius Remeikis, Darius Baužys