Jump to Navigation

Gonepteryx cleopatra

10 posts / 0 new
Paskutinis įrašas
Gonepteryx cleopatra
Norėjau pasiklausti ar nevertėtų Gonepteryx cleopatra citrinukui suteikti lietuvišką pavadinimą ?
Man gražiai skambėtų pietinio citrinuko pavadinimas. Jo ir arealas apima Pietų Europą, tai kaip tik ir tiktų....
 
Laukiu jūsų minčių...
G. farinosa, kuri aptinkama

Yra kita rūšis G. farinosa, kuri aptinkama Turkijoje, Albanijoje, Graikijoje
tai irgi pietuose....

G. farinosa išplitusi plačiai

G. farinosa išplitusi plačiai Azijoje, cleopatra tik Viduržemio jūros baseine. Vokiečiai vadina Mittelmeer-Zitronenfalter ar Kleopatra-Falter; anglai tiesiog Cleopatra. Gal tiktų toks variantas - citrinukas kleopatra ?

 

Pietinis skamba geriau

Pietinis skamba geriau Smile o su sparnais, kad patino rausvi/oranžiniai
dalinai gal galvoti?

Rausvadėmis Citrinukas ? Man

Rausvadėmis Citrinukas ? Man geriau būtų pietinis ....

Tada pietinis

Tada pietinis Smile

Kam jums reikia lietuviško???

Kam jums reikia lietuviško??? Viso pasaulio vabzdžių nesulietuvinsit. Tam yra moksliniai pavadinimai, jų užtenka. Gal gyvenime daugiau tos kleopatros nesutiksite...

Giedriau, o ar nesusimastai

Giedriau, o ar nesusimastai kartais, apskritai kam ta lietuvių kalba mums reikalinga? Mokėtume angliškai, rusiškai, na dar kinietiškai ir kone du trečdaliai pasaulio "musų" Kita vertus, be abejonės, pirmiausiai lietuviškus vardus turėtų gauti lietuviški vabzdžiai. Viso pasaulio gal būtų tikrai per daug ir galu gale kam to reikia, jei tas vardas bus ištartas ar paskaitytas  gal vieną kartą per 100 metų. Tačiau daiktų, tame tarpe ir gyvių, įvardijimas gimtąja kalba kažkaip paslaptingai veikia. Vat štai yra lietuviškas pavadinimas ir tas gyvis smegeninėje staiga tampa kitoks, kažkoks artimesnis, geriau žinomas. 

O kas liečia šio drugio vardą, tai reikėtų galvoti ne tik apie skambėjimą, bet ir informatyvumą. Gal būt "pietinis" yra gerai, tačiau, kaip jau minėjo Deividas, pietinių gali būti ir daugiau. Gal būt įmanoma rasti tokią ypatybę kuri būdinga tyik šiai rūšiai? O galų gale, einant paprasčiausiu keliu galima ir palikti ir "kleopatros citrinukas"

Pritariu Vytautui. Rusai

Pritariu Vytautui. Rusai mačiau vadina Лимонница клеопатра. Pamaniau, o ko mums nevadint irgi panašiai- citrinukas kleopatra ar kleopatros citrinukas. Arba gali būti net oranžinis citrinukas dėl tų dėmių priekiniuose sparnuose oranžinės spalvos.

man tai labiau patinka

man tai labiau patinka Kleopatros citrinukas