Jump to Navigation

Netekome Vidmanto Karaliaus

   Šių metų rugsėjo 18 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė vienas mūsų svetainės narys, mokslų daktaras, VU Ekologijos instituto mokslo darbuotojas Vidmantas Karalius. Gaila, kad apie tai sužinojau tik dabar. Nors ir pavėluotai reiškiu gilią užuojautą jo šeimos nariams.
  Vidmantas Karalius, daktaras (1992), biologas entomologas. Nuo 1984 m. tyrė specifinės drugių grupės komunikaciją lytinių feromonų pagalba. Jis išaiškino recepcinio aparato struktūrą, kai kuriuos elgesio bei cheminius feromoninės komunikacijos ypatumus, uoslės ir regos sąveikos vaidmenį komunikacijos procese. Kelioms dešimtims rūšių nustatė lytinių feromonų ir atraktantų cheminę sudėtį, ištyrė jų praktinio panaudojimo galimybes.
  V. Karalius stažavosi Humboldtų, Hamburgo (Vokietija), Kopenhagos (Danija), Lundo (Švedija) universitetuose. Naudodamas laboratorines ir lauko tyrimų metodikas dirbo mokslinėse ekspedicijose Uzbekijoje, Armėnijoje, Azerbaidžane, Kazachstane, Kalnų Altajuje (Rusija). Skaitė mokslinius pranešimus Vokietijoje, Rusijoje.

Autorius: 
Gintautas Steiblys