Šiai šeimai priklauso 2–17 mm ilgio verpstiškos formos vabzdžiai. Šios blakės yra plėšrios, gyvena vandenyje ir plaukioja nugara į apačią, todėl jų nugarinė pusė išgaubta, šviesių spalvų (sparnai sudėti stogeliu), o pilvinė pusė dažniausiai tamsi. Priekinės ir vidurinės kojos pritaikytos grobiui gaudyti, užpakalinės – plaukti. Šios blakės gerai skraido, tačiau didžiąją gyvenimo dalį praleidžia po vandeniu. Plaukioja labai greitai. Auką aptinka panaudodamos regą arba vandens raibuliavimą. Paplitusios visame pasaulyje; aptinkamos kūdrose ir ežerų pakrantinėje zonoje. Iš viso yra 350 šių blakių rūšių.
Mėgsta gyventi stovinčio ar lėtai tekančio vandens telkiniuose (Gecevičiūtė, Lukšėnas, 1978). Jos žalia nugara nesušlampa, dėl to vandenyje blizga. Pilvelis tamsus, akys raudonos. Tai plėšri blakė, ginkluota nors ir trumpu, bet stipriu straubliuku, kuriuo skausmingai duriama. Rūšis plačiai paplitusi Europoje ir aptinkama Lietuvoje, taip pat Kaukaze, Šiaurės Afrikoje ir Šiaurės Amerikoje. Kūno ilgis – 14–16 mm.
Aptinkama centrinėje ir šiaurinėje Europos dalyse bei kai kuriose Vakarų ir Rytų Europos šalyse. Gyvena ir Rytų Palearktyje bei Nearktyje (Šiaurės Amerikoje). Lietuvoje aptinkama.
Plačiai paplitusi Europoje, taip pat gyvena Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir Šiaurės Amerikoje. Lietuvoje neaptikta.
Plačiai paplitusi Europoje (išskyrus Fenoskandiją), taip pat gyvena Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje, rytinėje Palearkties dalyje, Indomalajiniame regione. Lietuvoje neaptikta.
© Jonas Rimantas Stonis, Andrius Remeikis, Darius Baužys